Konferencja o Kresach

Towarzystwo Polonia-Kresy

W ramach Opolskich Spotkań z Historią i Kulturą Kresów 20 października 2014 r. w sali konferencyjnej im. Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn. “Osiągnięcia gospodarcze i techniczne na dawnych Kresach Rzeczypospolitej. Wybitni Kresowianie – przedstawiciele nauki, techniki i gospodarki na Śląsku Opolskim i na świecie”.

Konferencja była również okazją do wręczenia przez Towarzystwo Polonia-Kresy odznaczenia “Kuferek Pamięci Kresowej”. W tym roku wyróżnieni zostali: Krystyna Maria Barbara Leonowicz- Babiak poetka i malarka z Dortmundu, Stanisław Nagórniak – wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego w Kamieńcu Podolskim oraz prof. z Politechniki Opolskiej Jerzy Hickiewicz.

Andrzej Skibniewski zaprezentował również wystawę pt. „Kopalnie ropy naftowej  w województwie stanisławowskim w I połowie XX w.”.

Zorganizowana przez Towarzystwo Polonia-Kresy i Politechnikę Opolską konferencja została dofinansowana przez Urząd Miasta Opola.

View original post

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s